top of page
Image by Jude Beck

Kuidas olla hea sõber?

Eesmärgid:

Õpilane oskab ära tunda ja iseloomustada head sõpra

Õpilane oskab paaris/grupis arutleda tunni teemal



Vajalikud vahendid ja materjalid: 

Küsimustik

Tööleht

Tahvel

(Arvuti + projektor)


I ETTEVALMISTUS - 5 min

Sissejuhatus: Õpetaja selgitab lühidalt õpilastele, mida tunnis tegema hakatakse. Selle jaoks on vaja välja selgitada ka õpilaste eelteadmised käsitletavast teemast. Õpetaja jagab õpilastele küsimustiku viie küsimusega (kahepoolne, mõlemal pool samad küsimused- oluline on, et õpilased täidaksid nr 1’ga tähistatud lehe tunni alguses). On oluline ka õpilastele seletada, milleks on vaja samadele küsimustele kaks korda vastata. Me tahame teada saada, kas õpilaste teadmised ja arvamused on muutunud tunni lõpus.



II PÕHIOSA - 15 min

Õpilased istuvad paarides / kolmekesi. Õpetaja jagab igale paarile ühe töölehe (Hea sõber ja halb sõber). Õpilaste ülesanne on arutleda koos paarilisega lausete üle ning mõelda, kas väide käib hea sõbra kohta või halva sõbra kohta.Võib juhtuda, et mõni lause sobib mõlemasse (nii ja naa) või ei sobigi kuhugi. Sellest pole midagi, sest oluline on julgustada lapsi arutlema!

Selleks võib anda lastele 5-7 minutit. Pärast paaris arutlemist võiks õpetaja ka ise tahvlile kaks lahtrit joonistada ning koos terve klassiga arutleda. Olemas on ka arvutis kasutatav seinale projitseeritav versioon, kus laused on üles kirjutatud ning õpetaja võib klikkida õige vastuse peale. Laske õpilastel põhjendada ka oma valikuid! 


III LÕPETAV OSA - 10 min

Refleksioon: Miks me seda tegime? Küsida kogu klassi käest tunni lõpus.

Küsimused õpilastele (5), et teada saada, kas teadmised ja arvamused muutunud.

  1. Kuidas olla hea sõber?

  2. Kes ei ole hea sõber?

  3. Kas on tähtis olla hea sõber?

  4. Miks on/ei ole tähtis olla hea sõber?

  5. Kas mina olen hea sõber? Miks?




1. Kuidas olla hea sõber? : Activities

Koolirõõmu loojad, grupp Sädemed. 2019

bottom of page